Drożeją zarówno książki, zeszyty, papier toaletowy, kartony jak i produkty w nie opakowane. – Nikt nie wie, co może wydarzyć się jesienią – mówi Andrzej Gantner, wiceprezes, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, a rodzice z niepokojem zaglądają do portfeli. Olivier Janiak wraz z miasteczkiem Projektu Plaża zagościł w Kołobrzegu.

Bardzo dużym wsparciem dla wycieraczek może być zastosowanie metody hydrofobizacji. Hydrofobizacja zapobiega też wnikaniu cząsteczek wody w głąb struktury szyby. Powłoki produkowane przez ITP-System pozwalają na trwałe nadanie właściwości hydrofobowych dla praktycznie dowolnej powierzchni. Ważną czynnością przed nałożeniem powłoki jest też umycie i odtłuszczenie szyby. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię nanosi się specjalny preparat, po jego wsiąknięciu poleruje się całą powierzchnie.

Całkowita cena hydrofobizacji szyb nie powinna przekroczyć one 100 zł. Po hydrofobizacji przyczepność szyby zmniejsza się aż o 70 proc. Po nałożeniu warstwy hydrofibizacyjnej woda z szyb usuwa się samoczynnie, bez użycia wycieraczek, już przy prędkości zaledwie 80 km/h. Hydrofobizację przeprowadzić można w warsztacie zajmującym się wymianą i naprawą szyb. Bardzo ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest naprawa wszelkich uszkodzeń na szybie – inaczej preparat wniknie we wszelkie dziury lub pęknięcia i nie będzie można ich później naprawić.

Na uwagę zasługują również nasze rewolucyjne impregnaty do cegły i klinkieru. Materiały te są szczególnie narażone na działanie wody, ze względu na swoją porowatą strukturę. Hydroizolacje od Emulbit tworzą barierę ochronną na całej powierzchni, przez co chłonność materiałów będzie ograniczona, jednocześnie nie blokując dostępu tlenu do wnętrza. Ogrodzenia, także można zabezpieczyć preparatami hydrofobowymi przed wsiąkaniem nieczystości, porastaniem mchami i glonami oraz szybką degradacją. Stosowane przez nas środki hydrofobowe nie zmieniają wyglądu betonu.

W przedstawiono również współczynnik absorpcji wody wyznaczony podczas badania podciągania kapilarnego. three sposoby na zatrzymanie ciepła w domu. Jeśli szukasz odpowiedniej izolacji dla swojego budynku, która zatrzyma ciepło i zapewni Ci spokojną zimę, zapoznaj się z podstawowymi trzema metodami dociepleń. Zrównoważony rozwój to jedna z najważniejszych idei, jakie w tej chwili determinują działania całej branży budowlanej.

Szyby samochodowe o hydrofobowych właściwościach często określa się mianem niewidzialnej wycieraczki. Szkło o takich własnościach jest w stanie „odpychać wodę” – w strukturę szyby nie wnika woda. Woda na takiej szybie nie zalega, tylko spływa pod własnym ciężarem. Widać to zwłaszcza podczas umiarkowanie szybkiej jeździe – krople wody szybko spływają z szyby nie ograniczając widoczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *