Plotery Markor Gdańsk

Ploter jest specjalistyczny urządzeniem drukującym, które odwzorowuje płaski lub trójwymiarowy obraz na dowolnej płaskiej powierzchni. Do niedawna  plotery służyły głównie do tworzenia wielkoformatowych wydruków jak bilbordy, mapy, plany architektoniczne. Wykorzystuje się je także do wydruków plansz z obrazami stworzonymi przy pomocy grafiki wektorowej. Wraz z rozwojem technologii plotery zaczęły być wykorzystywane w wielu innych dziedzinach niż tylko grafika.  Wciąż jednak są kojarzone głównie z drukiem wielkoformatowym.

Druk wielkoformatowy jest nadal  tym, do czego wciąż najczęściej stosuje się te specjalistyczne drukarki. Właśnie z tego powodu większość zapytanych osób powie, że ploter to właśnie wielka drukarka, którą wykorzystuje się w reklamie czy przez architektów. 
Nie do końca jest to zgodne z z prawdą.  Starsze plotery gorzej radzą sobie z tekstem czy grafiką rastrową, ale za to doskonale rysują grafikę wektorową. Z kolei nowsze modele, wyposażone w głowice atramentowe lub laserowe, drukują wielokolorowe obrazy w jakości porównywalnej do obrazów z drukarki laserowej.